5 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Створено штучну кісткову тканину, що імітує функції біологічної

Швейцарські вчені отримали штучну кісткову тканину з ефектом імітації функцій біологічної. Вона допоможе подолати безліч вважаються сьогодні смертельними захворювань крові.

Кожен день в кістковому мозку виробляються мільярди кров’яних клітин завдяки особливим стовбуровим клітинам-попередникам, розташованим там же. Створити лабораторну обстановку для їх поділу вчені безуспішно намагалися багато років, але тепер можуть продемонструвати деякі результати.

Як стало відомо, в штучної кісткової тканини зведені воєдино мезенхімальні клітини людини, які є «матеріалом» для утворення крові, і пористий 3D-каркас з кераміки, що імітує кістковий мозок. Поміщена в портативний реактор модель змішувалася там з штучними і біоматеріалами.

Тести показали взаємодія гемопоетичних стовбурових клітин і клітин-попередників протягом трьох тижнів. Створена тканина за структурою молекул походила на таку біологічну.

Вчені мають намір розвивати описану вище модель, щоб виявити вплив різних чинників на утворення крові. Це не тільки посприяє лікуванню від небезпечних недуг, але і дасть можливість тестувати розробляються медпрепарати.

Технологія дозволить відбирати клітини у пацієнтів, створюючи моделі патологій крові. Це реалізовувалося б в середовищі, повністю складається з людських клітин, що підвищувало б адаптивний рівень до певного індивіду.

Комментарии закрыты.