23 Январь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Сучасні підлітки все довше не дорослішають

Вчені заявили про те, що в умовах сучасного життя підлітковий вік триває набагато довше, ніж у попередніх поколінь, пише журнал Lancet Child & Adolescent Health. Дослідники вважають, що сьогодні людина до 25 років – це все ще підліток.

Можна обурюватися тому, що вчені пропонують вважати сучасних людей дітьми набагато довше, ніж було прийнято ще зовсім недавно. Але самі фахівці відзначають: підлітковий вік повинен бути продовжений на 10 років – подібний тренд повністю відповідає нинішнім реаліям.

Раніше, нагадує видання, початком підліткового віку вважалося статеве дозрівання, яке наступало в 12 або 13 років у дівчаток і на рік пізніше – у хлопчиків. Але при цьому 20 років вже оцінювалися як дорослість: 20-річні не були для суспільства підлітками, і до них висувалися відповідні вимоги.

Тепер, як показують наукові дослідження, початок підліткового періоду виявляється все частіше більш раннім – вторинні статеві ознаки у дітей починають з’являтися в 10 років і навіть раніше. Але в той же час сучасні підлітки набагато довше, ніж попередні покоління, затримуються в своєму інфантильному стані. На думку вчених, в наші дні підлітковий період триватиме з 10 до 24 років.

«Було прийнято думати, що мозок перестає розвиватися після 19-20 років, тоді ж починають з’являтися перші зуби мудрості. Це означало кінець підліткового періоду: вважалося, що молоді люди вже цілком свідомі настільки, щоб створювати сім’ю. Нові дані говорять, що дорослішання мозку не закінчується до 20 років, а сучасні люди все частіше вперше одружуються ближче до 30 років. Тому момент виходу з підліткового періоду ми пропонуємо вважати динамічно мінливим», – поділилися дослідники своєю думкою.

Експерти вважають в зв’язку з цим, що в Європі підлітковий вік буде завершуватися тільки в 24-25 років.

За словами фахівців, суспільству потрібно звикнути до раннього статевого дозрівання дітей та їх пізнього дорослішання. Вони переконані, що ці вікові особливості стануть нормою вже в найближчі роки.

Комментарии закрыты.