13 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Терплячість – це ознака високого інтелекту

Американські дослідники провели серію експериментів за участю шимпанзе, подробицями яких поділився Current Biology. Вченими були зроблені цікаві висновки про взаємозв’язок такої якості як терплячість і інтелекту.

Автори наукового проекту, співробітники Державного університету Джорджії, прийшли в фіналі свого розслідування до висновку про те, що терплячість і добре розвинений самоконтроль є ознаками високого інтелекту. На користь такого висновку свідчать дані випробувань за участю мавп і дітей.

Зокрема, працюючи з шимпанзе, психологи пропонували їм зробити вибір. Випробовувані могли отримати тарілку з найбільшою кількістю виноградин тільки за умови, що терпляче дочекаються, поки в посуді виявляться всі по черзі опущені в неї ягоди. Але також шимпанзе могли вибрати тарілку, в якій вже знаходилося мінімум виноградин, чотири штуки.

В результаті виявилося, що шимпанзе, які демонстрували силу волі для отримання великої кількості ягід, були і найбільш інтелектуально розвиненими в групі родичів.

Аналогічний експеримент проводився в 1960 роках за участю дітей віком 4-6 років, пише Current Biology. Діти могли вибрати – отримати шматок печива і зефіру в цю хвилину, або ж, почекавши 15 хвилин, отримати подвійну порцію. Через 30 років вчені відстежили долю учасників експерименту, – виявилося, що проявили витримку діти в майбутньому досягли набагато більш вагомих успіхів в житті, ніж їх нетерплячі однолітки.

Шимпанзе – найбільш генетично близькі до людей представники фауни, їх генетична база збігається з людської приблизно на 90%. Вчені вважають, що зв’язка «сила волі – інтелект» має під собою еволюційну основу.

Комментарии закрыты.