21 Январь 2019 - Новини    Комментарии отключены

Тривожність – хвороба чи особливість характеру?

Безліч людей в усьому світі навіть не здогадуються, що життя їм псує нескладний характер близьких, а розлад психіки, яке успішно лікується.

Тривожний розлад вважається дуже поширеним – фахівці вважають, що в той чи інший період життя йому можуть бути схильні до майже всі люди. Це розлад не є серйозним захворюванням психіки і дуже часто люди довгий час живуть з ним, навіть не підозрюючи про це, а списуючи симптоми на риси характеру.

Тривожний розлад найчастіше буває викликано постійним стресом і успішно лікується, хоча і може доставляти багато дискомфорту не тільки самим хворим, а й їхнім близьким. Найбільш приватними проявами вважаються необгрунтовані страхи, наприклад, коли людина постійно боїться загинути, переходячи через дорогу. Також серед ознак відзначаються перфекціонізм, замкнутість, надмірна сором’язливість, запальність.

Хворі тривожним розладом часто переживають про те, що з ними або близькими трапиться біда, але при цьому реальної причини для занепокоєння немає. Їх можуть сильно дратувати нереалізовані плани, і все, що не піддається контролю. Нерідко хворі замкнуті, сором’язливі і взагалі намагаються уникати контактів з суспільством.

Звичайно, клінічна картина тривожного розладу дуже обширна і включає в себе безліч фізичних симптомів, таких як тремор, підвищене серцебиття, задишка, біль в області грудей. Але з ними стикаються далеко не всі, частіше такі прояви характерні для більш важких форм. Легкі ж форми тривожного розладу часто списують на поганий характер, хоча після курсу лікування, або навіть повноцінного відпочинку, хворий може кардинально змінитися.

Комментарии закрыты.