28 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Тютюновий дим може бути порятунком від туберкульозу

У тютюновому димі міститься компонент, який пригнічує активність розповсюджувачів туберкульозу.

У тютюновому димі і автомобільних вихлопах присутній чадний газ, який надає специфічний вплив на мікобактерії туберкульозу, – до висновку про це прийшли американські дослідники з Університету штату Алабама. Зокрема, вони виявили, що під впливом чадного газу мікобактерії туберкульозу. втрачали рухливість, завдяки чому імунна система організму засікав і знищувала їх більш ефективно.

«Звичайно, за допомогою куріння від туберкульозу не захистишся, але отримані при дослідженні дані можуть допомогти в розробці нового покоління медикаментів, що містять аналоги чадного газу», – поділилися думкою автори роботи.

Відзначимо, що австралійськими вченими з Університету Ла-Троб було зроблено відкриття про те, що природний механізм захисту тютюну може бути використаний для знищення в організмі людини ракових клітин. Виявилося, що рослина тютюну містить білок, здатний вражати хвороботворні клітини, залишаючи при цьому здорові клітини організму недоторканими. У свою чергу експерименти на щурах, що проводилися дослідниками з Канади, продемонстрували, що випадки розвитку ракових захворювань у гризунів під впливом екстракту з тютюнового рослини скорочувалися на цілих 70%.

Комментарии закрыты.