11 Апрель 2017 - Новини    Комментарии отключены

У будь-якій складній ситуації думайте про засніжені простори

Університет імені Бен-Гуріона зробив відкриття: щоб поліпшити когнітивний контроль (здатність гальмувати реакції або приймати рішення, вигідні в довгостроковій перспективі), досить уявити собі зимовий пейзаж або подивитися на фотографію засніженої місцевості, пише Zee News.

Приклад: якщо людина бачить сандвіч, але не їсть його, це прояв гальмуючого когнітивного контролю. Насправді, вираз «приймати рішення з холодною головою» має підстави. Температура дійсно впливає на когнітивний контроль. І тут справа в суб’єктивно сприймаючійся температурі.

Вчені перевірили це, провівши два експерименти. У першому брали участь 87 студентів. Від них вимагалося дивитися в протилежну сторону від рухомого предмета, який весь час привертав їхню увагу. Це дозволяло виміряти ступінь когнітивного контролю. Другий (брали участь 28 осіб) включав показ фотографій зимового пейзажу, вулиці нейтральної температури і залитого сонцем пейзажу. Учасників попросили уявити себе в цій обстановці.

Виявилося, якщо людина дивилася на пейзаж з низькою температурою, вона краще справлялася із завданням на когнітивний контроль. Фахівці пояснюють це так: можливо, сигнали, пов’язані з теплом, розслаблюють, а «прохолодні сигнали» підвищують пильність і необхідність проявляти більше когнітивного контролю.

Комментарии закрыты.