5 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

У Данії створена вакцина від генетичного ожиріння

Розроблений данськими вченими ін’єкційний препарат впливає на роботу дефектного гена MC4R, що впливає на механізми голоду і зустрічається у 1 з кожних 50 осіб з ожирінням.

Співробітники Копенгагенського університету давно шукали спосіб, що дозволяє маніпулювати злощасним геном ожиріння. Дефект в його роботі веде до того, що людина не відчуває насичення, адекватного в співвідношенні з кількістю з’їденої їжі. Простіше кажуть, люди з дефектним геном MC4R їдять і не можуть зупинитися.

«Цей рецептор регулює наш апетит. Якщо у вас немає мутацій, то коли ген MC4R активований, він сигналізує про те, щоб ви перестали їсти. Якщо у вас є мутація, то вам не вистачає кнопки зупинки», – розповіли дослідники.

Розроблений ними препарат ліраглутид допоміг під час випробувань дітям, у яких була генетична мутація. Результати дослідження показали, що щоденної дози в 3 мг Ліраглутид кожен день досить, щоб гормон знову почав продукувати здорове почуття насичення. Завдяки його ін’єкціям учасникам вдалося втратити в середньому до 7 кілограмів ваги.

Ліраглутид може бути ефективним засобом лікування ожиріння, викликаного цим специфічним геном, констатували в результаті автори роботи. Відзначимо, що в разі дефектного гена MC4R наявні сучасні ліки для придушення апетиту можуть бути абсолютно неефективними.

Комментарии закрыты.