4 Сентябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

У ліках від тиску знайшли канцерогени

Санітарне управління США поставило під питання безпеку цілого класу ліків проти підвищеного артеріального тиску. У них можуть міститися хімічні речовини, що викликають рак.

Відразу кілька популярних ліків, що застосовуються для терапії підвищеного артеріального тиску, можуть бути заражені канцерогенними хімікатами. З попередженням про це виступили експерти Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США. Головне санітарне відомство країни заявило про відкриття можливих канцерогенних інгредієнтів в препараті валсартан ще в липні після того, як виробник цих ліків місяцем раніше привернув до себе пильну увагу. Фармацевтична компанія Camber Pharmaceuticals добровільно відкликало ліки з продажу 9 серпня після того, як в ньому виявили можливий канцероген під назвою N-нітрозодіметіламін.

І хоча експерти називають кількість цієї хімічної речовини в таблетках нікчемним, воно було виявлено в продукції деяких інших виробників, які повторно упаковують і продають дженерики валсартана під іншими назвами. Кілька тисяч пацієнтів в країні, як вважають експерти, знаходяться в групі ризику через це препарату, але фахівці вважають, що даний інцидент не підвищить загальну захворюваність на рак в США вище, ніж на один випадок щорічно.

Відзначимо, що в Америці приблизно 100 млн осіб мають підвищений артеріальний тиск, через який тисячі людей щорічно вмирають. Їм необхідно приймати ліки для зниження тиску, але для деяких з них ці ліки, які дозволяють роками тримати тиск під контролем і жити, повільно руйнують клітини, роблячи їх вразливими перед раком.

Комментарии закрыты.