28 Июнь 2017 - Новини    Комментарии отключены

У спекотну погоду люди рідше допомагають іншим, показало дослідження

Фахівці з Північно-Західного і Ліхайском університетів встановили: високі температури впливають на настрій і поведінку людей. Зокрема, в спеку люди рідше скоюють просоціальние вчинки. На думку вчених, справа в виснаженні і зневодненні, передає The Daily Mail.

Дослідники проаналізували дані, надані російською роздрібною мережею. Вчені виявили, що при високих температурах працівники на 50% рідше допомагали клієнтам, активно слухали і що-небудь пропонували. Потім фахівці провели оплачуване онлайн-опитування. Половині учасників запропонували згадати день, коли вони страждали від спеки. Після завершення опитування всіх респондентів попросили допомогти з другим дослідженням, але безкоштовно. Тільки 30% учасників, які згадували про спеку, погодилися допомогти у порівнянні з 75% з тих, хто про спеку не згадував.

В останньому експерименті брали участь дві групи добровольців. Деякі сиділи в задушливій кімнаті, а решта – в прохолодній. Дослідники з’ясували: в задушливій кімнаті люди заповнювали анкети рідше, ніж в прохолодній. Духота в шість разів знижувала якість і зменшувала кількість відповідей. До речі, за даними попередніх досліджень, в жарку погоду люди стають агресивнішими. Крім того, відомо, що рівень злочинності влітку досягає піку.

Комментарии закрыты.