14 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Учасниця марафону впала в кому, випивши забагато води

53-річна жінка, яка взяла участь в Лондонському марафоні, впала в кому і ледь не померла. Причиною такого різкого погіршення здоров’я стало вживання занадто великої кількості води під час забігу, що проходив в рекордну спеку.

Всі ми знаємо про те, як важливо пити воду, особливо в жарку погоду, і особливо при інтенсивних фізичних навантаженнях, коли організм втрачає значну кількість вологи. Зневоднення смертельно небезпечно для всіх функцій організму, і в першу чергу, для нирок. Однак англійка Йоханна Пакенхем зіткнулася з протилежного небезпекою, коли взяла участь в Лондонському марафоні 22 квітня. У цьому році він проходив при температурі + 23,2С в тіні, що стало найспекотнішим марафоном в історії. Жінка чудово знала про те, що їй необхідно відновлювати водний баланс, але протягом забігу вона випила більше 10 пляшок з водою.

Це допомогло їй нормально фінішувати, показавши непогані результати, проте вдома у Йоганни почалися судомні напади, і її партнер був змушений проводити реанімацію до приїзду швидкої допомоги. Згодом жінка впала в кому, і обстеження показало, що через вживання такої величезної кількості води її рівень натрію в крові впав до аномально низького показника, що викликало розлад під назвою гіпонатріємія. Кілька днів лікарі боролися за життя Йоханни, поки її стан не вдалося стабілізувати. В даний час жінка вже перебуває вдома.

«Мені подобається займатися бігом, я це роблю протягом багатьох років, – розповідає Йоханна. – За свою кар’єру я взяла участь в 4 марафонах, хоча цей був першим за останні 15 років. Я пам’ятаю, як почала забіг, але зовсім не пам’ятаю, як закінчила. Вже тоді мені було погано. Під час марафону я весь час чула в голові слова батька про те, що мені необхідно постійно пити. Однак не містить електролітів вода приносить більше шкоди, ніж користі. І тепер я засвоїла, що може бути занадто багато води, а не тільки занадто мало ».

Комментарии закрыты.