1 Декабрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Умови сучасного життя самі собою провокують появу діабету

Діабет 1-го типу розвивається через екологічні фактори і епігенетичні зміни, а не через спадковості. У цьому переконані співробітники Кембріджського університету. Вони підкреслюють: описані чинники пояснюють, чому останнім часом спостерігається зростання числа діабетиків.

Відомо: багато людей, у яких нещодавно був діагностований діабет, проживають в екологічно несприятливих умовах. А таке середовище негативно відбивається на геномі в цілому і окремих генах зокрема. Був проведений аналіз ДНК декількох десятків однояйцевих близнюків. У парі близнюків один з них страждав на діабет 1-го типу, а другий залишався здоровим.

Пильну увагу вчені приділили структурі генів, пов’язаних з роботою імунної системи. Виявилося, всередині самої ДНК змін не було. Але в зовнішніх структурах відбувалися зміни і багато генів міняли свою активність. Все це говорить про значущість впливу зовнішніх факторів і пояснює, чому у батьків-діабетиків народжуються здорові діти. Виходить, вплив ззовні змінює роботу генів і змушує імунітет атакувати клітини підшлункової.

Комментарии закрыты.