28 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Унікальні капсули з живими бактеріями знайдуть рак кишечника

Спеціальні бактерії на чіпах, які потрібно ковтати, допоможуть в діагностиці раку кишечника, кишкових розладів і виразок. Капсули виготовили вчені з Массачусетського інституту технологій.

Американські вчені створили капсули, які забезпечені крихітними системами електроніки і мільйонами генетично оброблених живих клітин бактерій. Ці капсули призначені для діагностики самих різних проблем в кишечнику. Вони вже пройшли випробування на свинях і коректно розпізнали ознаки кровотеч. Зараз їх довжина не більше 2,5 см, але капсули будуть ще менше для того, щоб випробувати їх на людях. Результати досліджень дозволяють припустити, що вже дуже скоро ці унікальні пристрої допоможуть у виявленні ознак виразок, запальної хвороби кишечника і навіть раку.

Перед нами ще один винахід в рамках постійно розвивається галузі спеціальних сенсорів, які можна носити на тілі або навіть ковтати для контролю ключових показників здоров’я. Капсули, що мають камери, градусники і спеціальними аналізатори кислотності, вже здійснюють пошук різних хвороб і стежать за процесами травлення. У минулому році в США схвалили спеціальне психіатричне ліки, яке попереджає лікарів про проблеми пацієнтів. Також в клінічну практику увійшли наклеюються монітори для шкіри, які стежать за відновленням хворих після інсульту.

Але вченим з Массачусетського інституту технологій вперше вдалося піддати спеціальній обробці живі клітини, щоб вони стали сенсорами в цих капсулах. Дана технологія виглядає дуже багатообіцяючою, але вона потребує подальшої розробки.

Комментарии закрыты.