6 Декабрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Унікальний порошок замінить стандартну донорську кров

Університет Вашингтона, здається, вирішив проблему зберігання донорської крові. Його співробітники представили штучну кров у вигляді порошку. І зберігати її можна більше року, пише «Обозреватель». Вченим вдалося створити штучні червоні кров’яні клітини. Вони добре захоплюють кисень і розносять його по тілу.

Що зручно, штучну кров можна висушувати і заморожувати. Це значно полегшує завдання зберігання і перевезення (зберігається в спеціальних ємностях для внутрішньовенних ін’єкцій, які занурюються в сумки парамедиків). Порошок швидко перетворюється в рідину при додаванні стерильної води.

Клітини штучної крові за своїм розміром представляють лише п’яту частину звичайних кров’яних клітин. Їх роблять з очищених білків гемоглобіну людини, що занурюються в синтетичний полімер. Треба сказати, спроби створити штучну кров робляться давно. Однак позитивних результатів не вдавалося домогтися по ряду причин. Наприклад, штучна кров нормально захоплювала кисень в легенях, але не могла вивільняти його, потрапляючи в інші органи. У сухої крові подібної проблеми немає.

Комментарии закрыты.