14 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вакцину від герпесу планують випробувати на людях

Вакцина від герпесу може бути доступна в протягом наступних п’яти років, як стверджують вчені. В ході експериментів вони захистили мавп від зараження цим невиліковним вірусом, що передається статевим шляхом.

Вчені зробили значний крок вперед у справі пошуку вакцини від герпесу, і вони стверджують, що цей препарат може увійти в клінічну практику протягом наступних п’яти років. Два американські університети готові до випробувань своєї вакцини на людях. В ході дослідів з тваринами ліки захистило піддослідних свинок і мавп від одного з найпоширеніших вірусів на нашій планеті. Дана вакцина націлюється на генітальний герпес – поширену інфекцію, що передається статевим шляхом. Однак препарат може також спрацювати і щодо простого герпесу, що викликається дещо іншим штамом.

Обидві команди вчених захистили тварин від нових інфекцій вірусу HSV-2 – цей штам викликає генітальний герпес. Дослідники стверджують, що у їх відкриття є величезний потенціал у справі стримування невиліковного вірусу. За найскромнішими оцінками, його носіями є кожен шостий дорослий чоловік. Вірус простого герпесу поширюється за допомогою шкірного контакту, часто він викликає хворобливі бульбашки і виразки в області геніталій або рота у людей, коли відзначаються періоди загострень. Як тільки людина заражається цим вірусом, той переходить в сплячий стан і зберігається в нервах. Однак періодично можуть виникати загострення.

Ми нагадуємо, що вчені і раніше намагалися розробляти вакцини проти герпесу, але всі вони були невдалими. І ось тепер цей препарат, судячи з усього, з’явився. Не менш півмільярда осіб вже зіткнулися з вірусом герпесу. Відзначимо, що наявність цього вірусу робить ймовірність зараження ВІЛ під час сексу вищою.

Комментарии закрыты.