3 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені дізналися, у яких дітей менше мозок

Дослідники з Університету Джона Хопкінса (США) виявили, що деякі ділянки головного мозку у гіперактивних дітей помітно менше, ніж у звичайних дітей. Вчені вивчали мозок дітей віком від 4 до 5 років.

У малюків з СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності) автори роботи зафіксували зменшений (в порівнянні зі звичайними дітьми) обсяг ділянок головного мозку, що відповідають за самоконтроль, помітно менше, ніж у звичайних дітей. Об’єктом спостережень стали 90 дітей, половина з яких мала діагноз СДУГ, не проходячи при цьому ніякого медикаментозного лікування.

Мозок випробуваних просканували за допомогою тривимірної МРТ. Її результати змусили вчених звернути увагу на префронтальну кору.

«У дітей з СДУГ в порівнянні зі звичайними дітьми виявилося менше сірої речовини в префронтальної корі-області мозку, яка задіяна в самоконтролі людини. Також у таких дітей були менш розвинені ділянки, що відповідають за дрібну моторику і обробку інформації від органів чуття», – повідомили автори проекту про виявлену ними закономірності.

За словами дослідників, різниця в ступені активності зазначених вище ділянок мозку у дітей чітко проявляється вже до 4 років. До шкільного віку вона стає ще більш різкою.

Виявлені особливості, кажуть автори проекту, підтверджують справедливість теорії про те, що СДУГ є не надуманою проблемою – це наслідок реального біологічного стану мозку, з яким пов’язані специфічні когнітивні і фізичні прояви. Вони переконані, що СДУГ вимагає медикаментозної терапії, яка я дає можливість згодом «перерости» цю проблему. Проект продемонстрував, що дане порушення можна виявляти по скануванню структур мозку вже на ранніх етапах, що дозволяє зробити лікування ефективнішим.

Раніше вчені виступали з думкою про те, що багато стійкі уявлення про роботу мозку не мають під собою наукових підстав.

Комментарии закрыты.