5 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені: люди їдять багато пластика, не підозрюючи про це

Людьми поїдається велика кількість пластикових частинок абсолютно непомітно для них самих, встановили дослідники. Згідно з їхнім висновком, пластмаса потрапляє в людський організм практично під час кожного прийому їжі.

Насторожуючі висновки про вживання пластика людьми були зроблені в результаті недавнього дослідження, авторами якого стали співробітники шотландського Університету Хериот-Ватта.

«Людина проковтує незліченну кількість часток пластику на рік під час їжі», – дане резюме вчених прозвучало під час підбиття підсумків проекту.

Біологи проводили експеримент. У кількох будинках на обідніх столах ними були встановлені чашки Петрі, що містять липкі пастки пилу. «Урожай», зібраний з чашок, вразив фахівців своїм вмістом. За їх словами, до закінчення 20-хвилинної трапези в чашках Петрі накопичувалось до 14 мікроскопічних шматочків пластику, еквівалентних 114 пластиковим волокнам.

«Разом з їжею люди заковтують частинки пластика, які піднімаються в повітря з поверхні побутових приладів, меблів, тканин. Цей побутовий пил осідає на вмісті наших тарілок, і потім з їжею потрапляє в організм», – констатували автори роботи.

Раніше ми наводили дані, отримані при дослідженні, що проводилося в Португалії. Вчені тоді заявили: пластик проникає в організм людини просто тому, що він дихає повітрям.

Лікарі застерігають про те, що при попаданні пластикових волокон в легені людини, в них затримуються інші хімічні речовини, які проникають з навколишнього середовища. В таких обставинах виникають найбільш сприятливі умови для розвитку небезпечних хвороб, наприклад, раку.

Комментарии закрыты.