20 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені: мозок буде можливо омолоджувати

Співробітники Стенфордського університету (США) успішно здійснили процедуру «очищення» стовбурових клітин від старих білків, що активізувало їхню функції зростання і ділення. На думку біологів, це відкриває найоптимістичніші перспективи в плані регенерації пошкоджених ділянок мозку.

Вчені повідомили, що проводили досліди на нейрональних стовбурових клітинах, що вважаються пасивними, «сплячими». На подив дослідників, вплив на ці клітини «розбуркати» їх, викликавши активацію біологічних процесів.

МедікФорум з’ясував, що шлях до активації покояться стовбурових клітин виявився пов’язаним з переробкою білків, які накопичуються в на певних ділянках клітин. Вчені виявили: якщо замість того, щоб накопичуватися, ці білки змусити активно перероблятися, це веде до пробудження і омолодження стовбурових клітин.

Біологи висловилися про те, що можна змусити активувати переробку білків в клітинах мозку, і це могло б стати ефективною терапією проти нейродегенеративних захворювань. Поки вченими були проведені випробування на мишах, але є висока ймовірність того, що в відношенні людського мозку цей принцип також виявиться вірним.

Комментарии закрыты.