27 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені назвали міфами популярні уявлення про мозок

Завдяки сучасним дослідженням стали відомі деякі нові відомості про роботу мозку людини, пише «Розумний журнал». Отримані вченими дані спростовують багато сталих і «народні» теорії про можливості та особливості головного мозку.

Зокрема, нерідко звучить думка про те, що людина не використовує свій мозок на повну силу, а задіює лише невелику частину, 10 відсотків. Дана теорія має історичні корені: на початку 20 століття авторитетний психолог Вільям Джеймс виступив з твердженням про те, що розумові здібності задіюються людьми лише в дуже малій мірі. Але дослідження з МРТ показали, що це не так – мозок насправді використовується на повну свою потужність. Це, за словами вчених, пояснює, чому пошкодження будь-якої області мозку можуть спровокувати глибокі проблеми психіки.

Також, як з’ясувалва преса, фахівці встановили, що розгадування кросвордів, всупереч відомим уявленням про це, не розвиває інтелект. Згідно зі спостереженнями, для розвитку розумових здібностей потрібні набагато більш трудомісткі завдання. Хоча завдяки кросвордам можуть стати міцніше увага і пам’ять, – зробити інтелект більш високим, ніж є, вони не в силах.

Одним з найцікавіших висновків науки є думка вчених про дію на мозок алкоголю. Багато хто переконаний, що він «вбиває» клітини мозку, але дослідження показують, що мозкові клітини спиртне не руйнує. За словами вчених, у алкоголіка і людини без алкогольної залежності буде однаковим обсяг сірої речовини в головному мозку.

Біологи пояснюють, що через вживання алкоголю руйнуються нейронні зв’язки, що провокує проблеми з координацією, пам’яттю і ін. Але і в цьому випадку утримання від алкоголю допомагає відновитися.

Крім того, часто стверджується, що у одних людей краще розвинена ліва півкуля, тоді як у інших – праве. Дана теорія склалася після того, як в 60-х нейрофізіологи було виявлено, що ліва півкуля мозку краще обробляє вербальну інформацію, а права півкуля – візуальну і просторову. Згодом зміцніла думка про те, що люди з краще розвиненою лівою півкулею відрізняються раціональністю, а з правим – творчими здібностями.

Насправді, за словами вчених, розподіл завдань, які вирішують обидві півкулі, зовсім не статично, і цей процес змінюється з віком.

Комментарии закрыты.