9 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені назвали професії, пов’язані з шизофренією

The British Journal of Psychiatry опублікував звіт про нове дослідження, в ході якого вченими був виявлений зв’язок між професійною реалізацією людей і їх схильністю до психічних захворювань.

«Шизофренії, уніполярній депресії і біполярному розладу найчастіше піддаються люди творчих професій», – такий висновок було в результаті зроблено авторами цього наукового проекту.

Дослідники встановили, що власники професій зі сфери творчості статистично частіше потрапляли в лікарні із загостренням симптомів порушень психіки. Вчені з’ясували це, проаналізувавши дані про здоров’я 4,5млн. людина, що живуть в Швеції.

«Задіяні у творчій роботі люди на 90% частіше проходили лікування від шизофренії у порівнянні з представниками інших професій», – поділилися дослідники виявленої ними кореляцією.

Крім шизофренії люди творчості частіше виявлялися на лікарняному ліжку в критичні моменти погіршень інших психічних недуг. Зокрема, лікування біполярного розладу призначалося їм на 62% частіше, а лікування депресії – на 39% частіше, ніж людям, чия професія не була пов’язана з необхідністю реалізовувати свої творчі здібності.

У відповідні медустанови громадяни від мистецтва потрапляли в основному у віці від 30 до 40 років, уточнили наукові фахівці.

Шизофренія – це важке, хронічне, що веде до інвалідності розлад розумової діяльності. Симптоми захворювання мають різну ступінь тяжкості, зазвичай вони виникають у чоловіків в період пізнього підліткового віку і до 25 років, у жінок – у віці 25-35 років.

Довгий час вважалося, що шизофренія не проявляється або вкрай рідко проявляється до пубертатного періоду. Але в ході недавніх досліджень вченими був зроблений висновок про те, що люди, у яких шизофренію діагностують у дорослому житті, мають схильність до прояву погіршуються когнітивних здібностей ще в дитинстві, з 4 до 15 років.

Комментарии закрыты.