3 Октябрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вчені назвали три ключові чинники, що впливають на здоров’я дітей

Вчені розповіли про три фактори, які впливають на формування мікробіома людського кишечника в дитячому віці.

На думку медиків, якісний і кількісний склад мікробіома, закладаються в дитячому віці, є критично важливим для майбутнього здоров’я людини.

Протягом першого року життя діти стрімко змінюються, розвиваються, і цей процес для батьків очевидний. Однак одночасно з ними проходить і інший еволюційний процес, прихований від очей дорослих. У немовлят активно змінюються мікроби в кишечнику.

Фахівці з Альбертського університету (Канада) проаналізували стан мікробіома 166 немовлят, за розвитком яких вчені стежили протягом дев’яти місяців, до того моменту, поки дітям не виповнився один рік.

Як показали дослідження, на нормальний розвиток мікробної різноманітності в кишечнику немовлят впливають три фактори. У їх числі – спосіб народження, харчування і вживання медикаментів.

Діти, яких в перший рік життя годували грудним молоком, що народилися природним шляхом і не отримували антибіотики, мають більше шансів на правильний розвиток мікрофлори кишечника. Народжені шляхом кесаревого розтину, які харчуються сумішами і отримали дозу антибіотиків діти, навпаки, мають високий шанс на відхилення при формуванні мікробіома.

Вся справа в тому, що при народженні природним шляхом при проходженні родового каналу діти набувають певні мікроби, інші корисні бактерії малюки отримують з грудного молока, а антибіотики можуть вбити вкрай важливих на даному етапі кишкові бактерії.

При цьому вчені-економісти, що на формування мікрофлори кишечника немовлят впливають і інші фактори, тому стверджувати про виняткову важливість згаданих трьох факторів поки не можна. Медикам належить провести ще безліч додаткових досліджень на дану тему.

За словами вчених, в недалекому майбутньому на основі мікробіологічних профілів немовлят можна буде давати прогнози на майбутнє здоров’я дітей.

Комментарии закрыты.