1 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені протримали мозок свині поза тілом живим більше доби

Дослідники з Єльського університету провели унікальний експеримент. Їм вдалося зберегти мозок живої істоти окремо від тіла більше доби. Йдеться про мозок свині. Преса з’ясувала подробиці цього відкриття.

Вчені давно ставлять багато експериментів на свинях в зв’язку з тим, що їх ДНК досить схожий на людський і відрізняється зовсім незначно. Тепер же вчені змогли провести науковий експеримент, що стосується мозку. Вперше мозок живої істоти зміг проіснувати окремо від тіла такий тривалий час.

Орган функціонував протягом 36 годин, це рекордний показник. Щоб домогтися такого ефекту вченим довелося працювати з групою свиней, в якій було більше ста особин. Однак тільки один мозок зміг проіснувати так довго. Під час експериментів вчені обезголовили парнокопитних, а приблизно через чотири години відновили кровообіг.

Це складна система, яка дозволила зберегти орган діючим максимально тривалий час. Також важливим є той факт, що вчені використовували для збереження мозку штучну кров. Ця рідина здатна доставляти кисень до стовбура мозку, мозочка артерії і глибшим областям.

Ця технологія унікальна і вона дозволить в майбутньому зберегти також мозок людей. Це зробить більш доступною можливість пересадки мозку. Однак вчені говорять про те, що під час експерименту свідомість, швидше за все, згасає.

Комментарии закрыты.