21 Декабрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вчені розповіли, які фрукти добре впливають на легені курців

Вчені з’ясували, вживання яких продуктів позитивно позначається на стані легенях завзятих курців.
Дослідники стверджують, що куріння і забруднення повітря призводять до того, що у людини розвивається хронічна обструктивна хвороба легень. При такому недугу дихальні шляхи звужуються через запалення легеневих тканин.

Фахівці з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі вже довгий час вивчають, як різні продукти і дієти впливають на ймовірність розвитку хронічної обструктивної хвороби легень у здорових людей і курців.

Вчені зібрали групу, до якої увійшли 600 осіб з різних країн Європи. Вони з’ясували, в якому стані у добровольців знаходяться легкі. Також вони вивчили, ніж люди харчувалися і наскільки часто вони курили. Через 10 років учасники дослідження знову пройшли обстеження.

В результаті фахівці знайшли зв’язок між дієтою людини і станом її легенів. Зокрема, ті добровольці, які в день з’їдали два помідора або три часточки яблука, рідше страждали від хронічної інструктивно хвороби легенів. Вони могли вдихнути на 60-80 мілілітрів повітря більше, ніж ті, хто не їв фрукти і овочі.

Особливо цей зв’язок був помітний у тих людей, які курили. Легкі добровольців, в раціон яких були включені фрукти і овочі, виглядали молодшими.

Варто відзначити, що муси, соки та інші продукти переробки овочів і фруктів не впливали на стан легенів.

Комментарии закрыты.