9 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені: шахи продовжують життя на кілька років

Дослідження впливу інтелектуальних видів спорту на тривалість людського життя дозволило його авторам, вченим з Австралії, виявити схильність до довголіття у людей, які захоплюються грою в шахи.

«Шахісти живуть довше звичайних людей в середньому на 7 років», – заявили наукові фахівці після вивчення даних понад 16 тисяч шахістів, повідомляє VistaNews.

Австралійські дослідники проаналізували медичну інформацію про професійні шахістів, які проживали в період з 1950 по 2017 рік. Автори проекту порівняли середню кількість прожитих шахістами років з аналогічним показником звичайної людини. В результаті перевага гравців в шахи в цьому плані стало для вчених очевидним – виявилося, що палкі шанувальники шахів тенденційно відрізняються своїм довгожительством.

«Шахісти живуть довше звичайних людей, що не захоплюються цим видом спорту. Це може бути пов’язано з регулярною тренуванням мозку, а також з постійною практикою здорового способу життя, підтримка якого є необхідним атрибутом професійного шахіста для того, щоб залишатися у формі », – поділилися своєю думкою фахівці.

Проводилися до цього наукові дослідження вже демонстрували, що інтелектуальна діяльність, що вимагає від людини запам’ятовування і згадування, а також творчого підходу (заучування пісень, розгадування кросвордів, оволодіння комп’ютерними навичками в літньому віці, навчання танцям, малюванню, ліпленню), допомагає створювати і зміцнювати зв’язки між нейронами головного мозку, що сприяє довголіттю.

У той же час дослідники відзначають: вивчення виявленої ними особливості далеко від свого завершення, тому не виключено, що причина більш тривалого існування прихильників інтелектуальних видів спорту криється не у виборі заняття, а пов’язана з іншими чинниками, і їх ще належить виділити окремо.

Комментарии закрыты.