27 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені: сліди наркотиків є на руках кожного десятого

Журнал Clinical Chemistry розповів про знахідку британських наркологів Університету Суррея, які встановили: на пальцях кожного десятого людини в розвинених країнах світу можна виявити сліди кокаїну і героїну, хоча більшість з цього кількість людей ніколи їх не вживали.

За даними вчених, вчені перевіряли, що буде, якщо не вживаюча наркотиків людина доторкнеться до тіла або потисне руку наркоману. Вони зібрали групу добровольців з «чистими» і «брудними» відбитками пальців і провели досліди з рукостисканням. В результаті з’ясувалося: роздобути сліди наркотиків на долонях через рукостискання неможливо.

Проте, 13% відбитків пальців добровольців, що не вживали наркотики, під час обстеження показали містяться на них сліди кокаїну. В 1% випадків на таких відбитках присутні мікрочастинки героїну.

За словами вчених, ці результати їх здивували. Людина може бути абсолютно чистий і невинний, але на його руках можуть бути присутніми наркотичні субстанції, – тести показали, що таке цілком реально.

«Кокаїн насправді належить до одних з найбільш поширених забруднювачів навколишнього середовища. Наприклад, його молекули часто зустрічаються на поверхні багатьох купюр. Ми сподіваємося, що подібні досліди допоможуть нам захистити невинних людей від помилкового спрацьовування тестів на прийом наркотиків», – сказала в зв’язку з цим провідний фахівець проекту Меланія Бейлі.

Комментарии закрыты.