5 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені: смачна їжа змушує людей переплачувати

Американські дослідники з Нью-Йорка виявили неабиякий вплив смачної їжі на свідомість людини. Виявляється бажання з’їсти «смакота» може бути таким сильним, що це позбавляє розсудливості й обережності в поводженні з грошима. Замість того, щоб економити і обдумано витрачати на щось дійсно потрібне, люди готові переплачувати за смачну їжу, заявили вчені.

Подробиці експерименту, в результаті якого вчені прийшли до подібних висновків, опубліковані у виданні Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). Добровільні учасники, запрошені для випробувань, повинні були оцінювати на прохання дослідників три пропонувалися їм продукту – газовану воду, шоколадний батончик і чіпси. Зокрема, кожній людині слід було визначити, наскільки той чи інший продукт для неї бажаний, а також оцінити його по «шкалі вартості».

Вчені встановили, що існує чітка кореляція: чим більш цікавим в плані смаку продукт для споживача, тим слабкіше фінансовий контроль

«Ми виявилося, що бажаність прямо пропорційна максимальній сумі, яку учасник досвіду готовий був заплатити за улюблені ласощі», – цитує вчених журнал.

Це не перше дослідження вчених, яке доводить, що улюблена їжа впливає на мозок і поведінку людини набагато сильніше, ніж він сам може припустити. Наприклад, один з недавніх проектів показав, що жир у складі деяких видів їжі робить прямий вплив на мозок, провокуючи посилення «голодних» сигналів, які направляються клітинам організму. Жирні продукти змушують мозок ігнорувати гормони, які пригнічують апетит і регулюють вагу. В результаті розвивається переїдання і зростає зайву вагу.

За словами російського дієтолога Олексія Ковалькова, в період між часом дня і годиною ночі в людському організмі виникає фізіологічно обумовлений стан занепокоєння. У плані переїдання це найсприятливіший період часу – багатьох тягне постійно щось жувати і чимось перекушувати. Після шостої вечора рівень глюкози в крові знижується і з’являється сильне бажання з’їсти що-небудь солодке

Комментарии закрыты.