28 Ноябрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вчені створили штучний м’яз

Група англійських і американських експертів створила штучний трикомпонентний м’яз, який може управлятися рідинами, стисливими при негативному тиску.

Для створення недорогого штучного м’язу дослідники розробили спеціальну модель, засновану на здатності рідин стискатися під дією негативного тиску, який був створений за допомогою електричного струму.

В основі м’яза лежить пластиковий полімерний «скелет», складений «гармошкою». Його покривала розтяжна плівка – герметична «шкура» для штучного м’язу. Всередині знаходилася рідина, яка заполонила простір між внутрішньою поверхнею шкіри і скелетом.

Дослідники провели експеримент, в результаті якого з’ясувалося, що штучні м’язи можуть скорочуватися більше ніж на 90 відсотків від початкової довжини, а також розвивати зусилля вище 600 кПа. Крім того, вони можуть створювати максимальну питому потужність вище 2 кВт/кг, що в два рази потужніше, ніж мотор електричного велосипеда.

Відзначається, що штучний м’яз вийшлов не тільки дешевим, але і сильним. Крім того, він здатний гнутися в будь-яких напрямках. Планується, що штучний м’яз буде корисний в різних сферах.

Комментарии закрыты.