10 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені відкрили загадку стресового ожиріння

Джетлаг, хронічні недосипання і стреси призводять до підвищення ваги і, як наслідок, до розвитку ожиріння, – це підтвердила робота американських фахівців з Медичної школи Стенфордського університету. Вчені з’ясували, що в подібних обставинах змінюються функції внутрішніх гормональних циклів організму – це і сприяє скупченню жиру в тілі.

За словами дослідників, щорічно в тілі людини 10% жирових клітин оновлюються – вони вмирають і замінюються новими. Але так відбувається тільки якщо людина спить ночами і не спить вдень, тобто дотримується природного в порівнянні з природним циклом режиму сну і відпочинку. У разі порушень в такому порядку в організмі починає відкладатися жир, часто при цьому зростає обсяг живота.

Стреси приводять до набору зайвої ваги за умови, що вони хронічні, постійні, констатували автори проекту.

«Стрес, недосипання, прийом гормональних препаратів в нічний час, джетлаг, робота в нічну зміну будуть накладатися на внутрішні гормональні цикли організму, і вага в результаті буде тільки зростати», – пояснили наукові експерти.

Згідно з даними вчених, в організмі кожної людини є клітини, які є попередниками жирових клітин. При цьому тільки менше 1% клітин-попередників повинні ставати в нормі жировими, замінюючи собою пошкоджені компоненти жирових тканин. Але у людей, схильних до стресу або не спляча ночами, клітини-попередники набагато більш активно перетворюються на жирові. Це відбувається через зміни у виробленні гормону кортизолу. У стресових обставинах кортизол починає інтенсивно вироблятися організмом в нічний час, тоді як в нормальному режимі його вироблення ночами повинна стихати.

«У ситуаціях, що призводять до порушення циркадних ритмів, рівень кортизолу не знижується ночами, а продовжує залишатися на піку. В результаті організм переходить в режим овердрайву, при якому клітини-попередники починають активно трансформуватися в повноцінні жирові клітини», – відзначили, зокрема, американські експерти.

У той же час вчені повідомили, що короткочасні сильні стреси або прийом глюкокортикоїдів для лікування ревматоїдного артриту, що відбуваються вдень, не провокують процесів набору зайвої ваги.

Раніше МедікФорум писав про відкриття французьких учених, які встановили, що низькокалорійна дієта, що сприяє продовженню життя, може надавати дуже небезпечний ефект на головний мозок.

Комментарии закрыты.