13 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені знайшли ліки від раку завдяки смертельної хвороби

Американські дослідники з Північно-Західного університету зробили відкриття про те, що в організмі людей, які страждають від хвороби Хантінгтона, виробляються з’єднання, здатні вбивати ракові клітини. Білкова речовина, про який йде мова, підтвердило свою спроможність боротися з пухлинами молочної залози, передміхурової залози, печінки, мозку, легенів, шкіри та товстого кишечника.

Вчені виявили, що в організмі хворих хореей Хантінгтона виробляється дефектна форма білка хантінгтіна, здатна вражати пухлинні клітини. Фахівці розробили лікарський склад на основі цього компонента і випробували препарат на мишах. Вони переконалися в тому, що при попаданні в пухлинну тканину білок значно уповільнював її розростання, – при цьому не виявлялося ніяких побічних ефектів.

Під час дослідів позитивний результат від дії білка був зафіксований щодо мишей, що хворіли на рак яєчників. У лікуванні інших видів раку з його допомогою також можна розраховувати на бажаний результат, відзначили вчені.

Новий метод з використанням малих інтерферуючих РНК не тільки ефективно допомагав зупинити розвиток раку. З’ясувалося також, що у онкоклітин не виробляється стійкість до цієї терапії – дана здатність раку є однією з найсерйозніших проблем для медичної онкології.

«Хантінгтіни знижують ризик розвитку раку на 80%. У пухлини немає стійкості до такого типу лікування, в результаті небезпечне захворювання може повністю відступити », – припустили автори проекту.

Хвороба Хантінгтона (хорея Хантінгтона) – це невиліковне захворювання нервової системи, що зачіпає відділи головного мозку, які контролюють рухові реакції і умовні рефлекси, а згодом повністю руйнує кору мозку. Тривалість життя з таким діагнозом – 15-20 років.

За словами авторів відкриття, їх головним завданням тепер є розробка методу, що дозволяє доставляти в організм хворого на рак пацієнта клітини хореї так, щоб він не заразився смертельним неврологічним недугою.

Комментарии закрыты.