20 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені знайшли пояснення інсультів в молодому віці

Феномен, відомий як «молодий інсульт», став об’єктом дослідження шведських учених з Інституту хімії і молекулярної біології при Гетеборгському університеті. Біологи виявили «ген інсульту», який може бути активний в залежності від способу життя людини.

Автори даної роботи прийшли до висновку про те, що ген інсульту, який отримав назву FoxF2, є практично у всіх. Однак у деяких людей його робота порушується, що підвищує ризик мозкового крововиливу, конкретизували фахівці.

На користь виведення шведських вчених говорять результати аналізу генетичних даних понад 150 тисяч осіб. Раніше подібні дослідження проводилися з урахуванням генетичних особливостей в організмі мишей. Воно показало, що ген FoxF2 властивий всім ссавцям, у яких він пов’язаний з гематоенцефалічний бар’єр між кровоносною і центральної нервової системами.

Фахівці пояснили, що роль цього бар’єру зводиться до фільтрації циркулюючих в крові небажаних і потенційно небезпечних мікрочастинок. «Робота такого« фільтра »багато в чому залежить від FoxF2. Мутації, що зачіпають цей ген, призводять до поломки бар’єру і до розвитку судинних порушень, включаючи інсульт », – зазначили вчені.

МедікФорум уточнив, що нове дослідження пояснює, чому деякі люди стають жертвами інсульту в більш молодому віці, ніж інші. Причина в тому, що ген FoxF2 «починає працювати неправильно», завили біологи. Згідно з новими даними, ризик розвитку інсульту на 60% залежить від способу життя і навколишнього середовища.

Комментарии закрыты.