3 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вчені знайшли спосіб перемогти алкоголізм

Співробітники Чилійського університету змогли вилікувати щурів від алкогольної залежності, задіявши терапію стовбуровими клітинами. В результаті тяга тварин до споживання алкоголю знизився на 90%.

Під час експерименту з лікуванням щурів, які страждали алкогольною залежністю, фахівці використовували людські мезінхімальні стовбурові клітини, отримані з жирової тканини. Їх введення гризунам здійснювалося через крапельницю. Позитивний ефект був зафіксований вже після однієї ін’єкції.

Щури-алкоголіки споживали спиртне в дозі, еквівалентній понад одній пляшці горілки в день для людини. Залежність у гризунів вчені характеризували як важку – тварини воліли алкоголь воді.

Після лікування щури, яким вводилися стовбурові клітини, знову стали віддавати перевагу воду. «Через 48 годин ці щури вживали на 90% менше алкоголю, ніж раніше. Після однієї ін’єкції рецидиву у гризунів не спостерігалося до чотирьох тижнів», – повідомили дослідники. Даний ефект вони пов’язують зі здатністю стовбурових клітин запобігати утворенню активних форм кисню, що ушкоджують нейрони і підвищують ризик розвитку алкоголізму.

Комментарии закрыты.