7 Ноябрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вчені зрозуміли, звідки беруться нав’язливі думки

Кожна людина час від часу накручує себе: в голові крутяться одні і ті ж нав’язливі думки, які не дають спокою. Звідки ж вони беруться? Відповідь на це питання шукали британські вчені.

Дослідженням в даній області займалися наукові співробітники Кембріджського університету. Їм вдалося з’ясувати, що недостатній рівень вироблення гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) не дозволяє придушити нав’язливі думки. Про результати проведеної наукової роботи повідомляється в спеціалізованому виданні.

Раніше вченим вдалося зрозуміти, що зменшення активності гіпокампу, тобто області мозку, відповідальної за формування емоції і роботу пам’яті, може привести до нездатності протистояти неприємним образам в свідомості. Але яка саме речовина відповідає за його активність, було невідомо.

Дослідники визначили, що у людей, у яких формуються нав’язливі думки, в гіппокампу знижений рівень найважливішого гальмівного нейромедіатора – гамма-аміномасляної кислоти.

«Раніше ми могли стверджувати, що одна частина мозку впливає на роботу іншої. Але тепер стало ясно, що нейромедіатори також грають важливу роль… Наша робота доводить, що пацієнти можуть позбутися нав’язливих думок, якщо ми збільшимо зміст ГАМК в гіпокампі », – повідомив професор Кембриджа Майкл Андерсон.

Британські вчені вважають, що дослідження допоможе в лікування різних проблем, наприклад, шизофренії, депресії та інших психічних розладів, пов’язаних з нав’язливими думками.

Комментарии закрыты.