23 Июнь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вчені з’ясували, в чому причина серйозного ускладнення під час вагітності

Прееклампсія – ускладнення, що виникає в другому або третьому триместрі вагітності. Симптоми включають високий кров’яний тиск, набряки ніг, рук, обличчя і біль в животі. До ризику прееклампсії схильна приблизно кожна двадцята вагітна жінка. Відомо, що прееклампсія часто успадковується. Тепер співробітники Університету Ноттінгема виявили у дітей гени, що збільшують ризик прееклампсії у матерів, повідомляє The Daily Mail.

Фахівці вивчили зразки ДНК, зібрані в Ісландії, Норвегії, Фінляндії і Великобританії. Вчені порівнювали гени немовлят, матері яких страждали прееклампсією, з генами тих, у чиїх матерів не було прееклампсії. Дослідники виявили небезпечний білок – sFlt-1. Коли sFlt-1 потрапляє з плаценти в організм матері, він викликає пошкодження кровоносних судин, нирок, печінки і головного мозку.

У матерів немовлят з варіаціями генів, що кодують вищезгаданий білок, ризик прееклампсії був підвищений. За словами вчених, більше 50% людей є носіями послідовності генів, пов’язаної з пошкодженням плаценти. Фахівці сподіваються, що їх відкриття допоможе в розробці нових методів профілактики і лікування прееклампсії.

Комментарии закрыты.