22 Сентябрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вчений з РФ з’ясував, як розрахувати вроятность розвитку раку

Російський біолог вважає, що можна передбачити, наскільки ймовірним є роздобути онкологічне захворювання у тієї чи іншої людини.

Співробітник лабораторії розробки інноваційних лікарських засобів і агробіотехнологій МФТІ Олексій Бєліков зібрав безліч матеріалів, куди входили відомості про 20 млн випадків розвитку онкологічних захворювань в різних країнах світу. Вчений аналізував статистику. У підсумку він зауважив, що ймовірність отримати дана недуга підпорядковувалося правилу, якому математики дали назву «розподіл Ерланга».

Відомо, що математичну закономірність відкрив інженер Агнер Ерланг. За допомогою формул, які він вивів, можна визначити, яка існує ймовірність виникнення тієї чи іншої події. У тому числі можна розрахувати, які існують шанси на появу мутацій в ДНК людини.

Відповідно до теорії Олексія Бєлікова, ймовірність розвитку раку у людини можна передбачити, якщо використовувати відомості про те, як часто виникають пухлини у людей різного віку.

«Особливість моєї моделі в тому, що вона враховує випадковий характер виникнення мутацій і може передбачати кількість цих мутацій, необхідних для розвитку раку», – сказав Олексій Бєліков.

Комментарии закрыты.