13 Июнь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вегетаріанський раціон дозволяє поліпшити обмін речовин і знизити вагу

Нове дослідження показало, що відмова від продуктів тваринного походження працює краще, ніж низькокалорійні дієти, передає UPI.com. Вчені зробили цей висновок, проаналізувавши стан 74 чоловік з діабетом 2-го типу. Добровольців в довільному порядку саджали на одну з двох дієт – вегетаріанську або стандартну для діабетиків, засновану на принципі зниження калорійності раціону і відмови від шкідливих продуктів.

Виявилося, перша дієта була майже в два рази ефективніше (втрата у вазі становила 6 кілограмів проти 3 кілограмів). В рамках першої дієти добровольці їли переважно овочі, злаки, бобові, фрукти та горіхи. Також дозволялося вживати одну порцію нежирного йогурту в день. Крім зважування добровольців, учені оцінювали склад тіла. Для цього проводилося МРТ-сканування, яке показало обсяг жирової тканини в області стегон (вчених цікавив підшкірний, субфасціальний і внутрішньом’язовий жир).

З’ясувалося, що обидві дієти однаковим чином скорочували відсоток підшкірного жиру, обсяги субфасциальную жиру скоротилися тільки завдяки вегетаріанської дієти. Що стосується внутрішньом’язових жирових відкладень, то вегетаріанство теж спрацювало краще низькокалорійного раціону.

Комментарии закрыты.