27 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Великобританії загрожує повальний мор через нової пандемії грипу

Наступна пандемія грипу може вбити до одного мільйона жителів Великобританії і інфікувати 43 млн. Вчені попереджають, що розвиток цього сценарію практично є неминучим.

Не так давно у Великобританії закінчилася одна з найбільш спустошливих епідемій грипу за всю новітню історію. І ось тепер вчені вирішили прорахувати, що може очікувати країну під час наступної пандемії. Вони встановили, що її жертвами можуть стати 886 000 жителів країни, а всього на грип заразиться три чверті населення. Деякий час тому чиновники британського уряду вже попередили про можливість спалаху мутованого вірусу грипу, який представляє для людства більшу загрозу, ніж терористи. І ось тепер був проведений науковий експеримент, в ході якого дослідники підрахували ризики майбутньої пандемії.

Два авторитетних вчених оцінили, наскільки швидко пандемія може поширитися по всій країні, використавши інформацію по 30 000 чоловік. Їх прогнози були озвучені всього через кілька тижнів після завершення масштабної спалаху грипу в США і Великобританії, яку деякі працівники лікарень порівняли з військовими діями за кількістю госпіталізованих пацієнтів. Новий розрахунок демонструє, що жертвами майбутньої пандемії можуть стати 43 млн чоловік. Останній перепис населення Великобританії в 2011 році показав, що в країні проживає 63,2 млн. Авторами експерименту стали математик доктор Ханна Фрай і медик доктор Джавід Абдельмонейм.

Минулого місяця глава Всесвітньої організації охорони здоров’я попередив, що людство дуже вразливе перед пандеміями. Новий спалах, всього вірогідніше, буде відбуватися родом з південно-східної Азії, як вважають дослідники. Вони застосували спеціально створене мобільний додаток для «інфікування» 30 000 користувачів вірусом, а потім відстежили їх контакти між собою протягом восьмимісячного періоду. Це допомогло оцінити, наскільки швидко і масштабно буде поширюватися вірус.

Комментарии закрыты.