23 Январь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Відкрито небезпечний секрет посудомийних машин

Журнал Applied and Environmental Microbiology опублікував на своїх сторінках результати дослідження групи мікробіологів з декількох європейських університетів, які свідчать про те, що посудомийні машини можуть виявитися розсадником небезпечних для здоров’я речовин в будинках людей. Раніше вчені вже заявляли про те, що кухня фактично є найбруднішим місцем у житлі.

Спочатку фахівці з Копенгагенського (Данія), Люблінського (Словенія) і Гентського (Бельгія) університетів ставили собі за мету з’ясувати, які бактерії і мікроби здатні виживати в посудомийних машинах. Біологами були зібрані зразки бактеріальної біоплівки, що осідає на гумових ущільнювачів кільцях в таких машинах, з 24 різних будинків.

З’ясувалося, що мікроорганізми в посудомийних машинах, незважаючи на гарячу воду і миючі засоби, не просто виживають, але і процвітають. Дослідження показало, що найчастіше в таких машинах гніздяться умовно-патогенні штами бактерій Pseudomonas, Escherichia і Acinetobacter, а також умовно-патогенні штами грибків Candida, Cryptococcus і Rhodotorula. Як пояснили фахівці, такі мікроорганізми в основному нешкідливі, – але можуть становити небезпеку для людей з ослабленою імунною системою.

«Не дивлячись на уявну нешкідливість мікроорганізмів, що мешкають в посудомийній машині, все ж потрібно уникати їх поширення в повітрі усередині кухні», – заявили автори дослідження.

За їх словами, після завершення циклу миття посуду потрібно почекати, поки машина не охолоне, – і тільки після цього відкривати дверцята. В іншому випадку виникає ризик вдихання небезпечних бактерій, що потрапляють в повітря разом з парою.

Крім того, гумові деталі в посудомийній машині необхідно завжди насухо протирати.

Комментарии закрыты.