20 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Відкрито нові важливі особливості збудника сонної хвороби

Вивчення мітохондріальних структур трипаносом дозволило відповісти на питання сучасної генетики.

Сонна хвороба – давно відоме паразитарне захворювання, що викликається одноклітинними організмами трипаносомами. Проте, наука знає про біології збудника досить мало, і до сих пір триває пошук оптимального способу лікування захворювання. Вчені з Інституту клітинної біології при університеті Берна (Швейцарія) з’ясували, що мітохондрії в тілі трипаносом поводяться інакше, ніж у людини. Це відкриття, опубліковане в журналі PNAS, відкриває нові можливості терапії хвороби.

Мітохондрії – органели живої клітини, що виконують функції «енергоблоків». Тріпаносоми відносяться до організмів, які мають лише одним величезним мітохондріоном, що володіє єдиним гігантським геномом. У той же самий час в клітинах людини – сотні і тисячі мітохондрій зі своїми геномами. Тому вивчення тріпаносоми простіше, так як можна спостерігати єдиний мітохондріон і його геном в процесі поділу клітини, а не тисячі мітохондрій.

За допомогою новітнього мікроскопа вчені спостерігали розділення мітохондріального геному тріпаносоми в процесі клітинного ділення і описали важливі механізми в ході цього процесу. На відміну від інших організмів, виявилося, що тріпаносоми виробляють спеціальні структурні елементи спеціально для механізму розщеплення геному, які не виконують ніяких інших функцій.

Комментарии закрыты.