6 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Відкрито нову небезпеку схуднення

Вчені з Данії і Норвегії провели дослідження, про який докладно розповів American Journal of Physiology – Endocrinology and Metabolism. Фахівці виявили, що після схуднення люди стикаються з ризиком постраждати через гормонального порушення, яке призводить до збою в механізмах апетиту.

Перемога над зайвою вагою – це чудово, але вчені встановили: через роки після схуднення у людини можуть виникати найсильніші напади голоду, що призводять до переїдання. Те, що таке можливо, показав експеримент.

У ньому брали участь 35 чоловіків і жінок з тяжкою формою ожиріння, які худнули за програмою зниження ваги, яка передбачає дотримання дієтичних принципів в харчуванні, спорт і психотерапію. Випробовувані регулярно проходили медогляди – вчених цікавило, як в організмі людей змінюється співвідношення гормонів голоду і гормонів ситості. Коли учасники схудли, їх обстеження продовжилися: вони здавали аналізи через місяць, рік і два роки після схуднення. Також дослідники стежили за їх гастрономічними звичками.

В результаті виявилося, що через рік після успішно пройденої програми схуднення люди зіткнулися із загальною проблемою – вони перестали відчувати насичення після прийомів їжі в обсязі нормальних порцій, і почали відчувати голод сильніше, ніж відразу після експерименту. Через два роки цей ефект став ще більш вираженим. Вчені пов’язали його з гормональним дисбалансом.

«В учасників програми постійно зростав рівень гормонів голоду – він значно випередив своїх зростанні рівень гормонів ситості. Таким чином, через роки після схуднення вас можуть підстерігати напади голоду, що призводять до переїдання, – до них слід морально готуватися. Необхідно розробити стратегію поведінки, яка б допомагала справлятися з спалахами голоду », – зазначили автори роботи.

Комментарии закрыты.