15 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Відкрито нову небезпеку вживання антибіотиків

Вчені виявили, що прийом антибіотиків у вигляді пероральних засобів серйозно підвищує ризик розвитку каменів в нирках. Це перший випадок, коли антибіотики пов’язують з сечокам’яної хвороби, повідомляє Science Daily.

На питання про те, що саме сприяє каменеутворення в нирках, у науки поки немає точної відповіді. Але нові дані вчених дозволяють зробити висновок про те, що пероральні антибіотики відіграють певну роль у розвитку даного порушення. Причому через застосування антибіотиків камені в нирках стали з’являтися навіть у дітей, з чим раніше медики практично не стикалися.

«Загальна поширеність каменів в нирках за останні 30 років зросла на 70%, особливо серед підлітків і молодих жінок. З огляду на, що дітям призначають антибіотики частіше, ніж дорослим, ми вважаємо за можливе говорити про вплив цих ліків на каменеутворення в нирках », – заявив в зв’язку з цим керівник дослідження Грегорі Тасіан, лікар Дитячої лікарні Філадельфії.

Результати дослідження вчених були опубліковані в «Журналі Американської спілки нефрології». Група фахівців проаналізувала попередній вплив антибіотиків на майже 26 000 пацієнтів з каменями в нирках, зіставивши отримані дані з відомостями про 260 000 пацієнтів без каменів в нирках. Цей аналіз підтвердив: кілька видів пероральних антибіотиків пов’язані з появою захворювання нирок.

«Виявлені нами п’ять класів антибіотиків були оральними сульфатами, цефалоспоринами, фторхінолонами, нітрофурантоїном і пеніцилінами широкого спектра дії. Пацієнти, які отримували сульфамідні препарати, мали в 2 рази вищий ризик утворення каменів в нирках. У пацієнтів, які отримали пеніциліни широкого спектра, ризик був підвищений на 27% », – повідомили автори роботи.

Крім цього, вченими було відмічено, що навіть через кілька років після застосування антибіотиків ризик утворення каменів в нирках хоча і дещо знижувався, проте в цілому все одно залишався високим.

Комментарии закрыты.