22 Март 2017 - Новини    Комментарии отключены

Відкриття: GPS-навігатори «відключають» ділянки мозку, що відповідають за орієнтацію в просторі

Водії часто сліпо довіряють навігаторам, що іноді призводить до неприємних інцидентів. Дослідники з Університетського коледжу Лондона з’ясували: подібні пристрої пригнічують активність зон мозку, які ми зазвичай використовуємо для навігації. На щастя, зміни оборотні. Потрібно просто спробувати розібратися в карті самостійно.

У новому дослідженні взяли участь 24 добровольці. Учасники повинні були зорієнтуватися в комп’ютерній версії Сохо (одного з кварталів Лондона). Фахівці стежили за активністю в гіпокампі (центрі пам’яті) і префронтальної кори добровольців, передає The Daily Mail.

Дослідження показало: коли учасники намагалися знайти дорогу без навігатора, активність в обох областях мозку на нових вулицях підвищувалася. Вона збільшувалася особливо сильно, якщо добровольці стикалися з звивистими лабіринтами вулиць. Однак при дотриманні інструкції (тобто, в ситуації, порівнянної з використанням GPS-навігатора або спеціального додатка для мобільного телефону) рівень активності не підвищувався.

Комментарии закрыты.