12 Июнь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Відкриття: у багатьох росіян депресія вписана в гени

Співробітники компанії Genotek і вчені з Федерального центру психіатрії та наркології (ФМІЦПН) імені Сербського встановили: близько 30% росіян мають мутації, що підвищують ризик розвитку депресії і суїцидальних настроїв, пише РІА «Новости». Коментує Валерій Ільїнський, автор дослідження і генеральний директор Genotek: «Депресія – хвороба, яку необхідно діагностувати і лікувати спеціальними препаратами. Ефективність ліків для конкретного організму також залежить від спадковості. Наприклад, для носіїв несприятливого варіанта гена BDNF найбільш ефективними будуть препарати на основі пароксетину» .

Згідно зі статистикою, депресія знаходиться в числі лідерів серед психічних недуг. Вона завдає багатомільярдні збитки світовій економіці щороку. На сьогоднішній день приблизно 300 мільйонів жителів Землі мають депресію. В останні роки вчені все частіше говорять про генетичний фактор ризику розвитку депресії.

За словами Олександра Кібітова з ФМІЦПН імені Сербського, ймовірність розвитку депресії у людини обумовлена ​​приблизно на 38% генетичними факторами. І комбінація факторів нерідко визначає, який антидепресант спрацює. Дослідження Genotek, в свою чергу, показало: приблизно у третини добровольців, чий геном аналізували, була мутація rs6265-T в гені BDNF, пов’язана з підвищеною вірогідністю розвитку депресії, суїцидальних настроїв, інтроверсії і синдрому дефіциту уваги.

Одна проблемна копія підвищує ризик депресії в 2 рази, а двох мутованих копій – в 4,6 рази. Ген відповідає за синтез нейротропного фактора мозку, стимулює появу нових зв’язків між нейронами. Мутації, до речі, також загрожують збоями в роботі пам’яті, дратівливістю. Генетики обумовлюються: наявність мутацій – це не вирок.

Комментарии закрыты.