23 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Відмова від вугільних електростанцій призводить до народження здорових дітей

Закриття вугільних електростанцій призводить до народження більш здорових дітей, як показало дослідження. У тих областях, де дані виробництва зупинилися, відзначається різке зменшення кількості кількості недоношених немовлят і зменшення дитячої смертності.

Зупинка електростанцій, що працюють на вугіллі і мазуті, призводить до народження більш здорових дітей в навколишньої місцевості, як з’ясували американські вчені. Вони порівняли кількість недоношених немовлят, що з’явилися на світ до і після того, як в період з 2001 по 2011 роки в Каліфорнії закрили 8 електростанцій на вугіллі і мазуті. У процентному співвідношенні кількість недоношених, тобто з’явилися до 37-го тижня вагітності, впало за цей період з 7% до 5,1%. Це склало спад в 20%, що дуже багато. Даний показник був навіть більшим, ніж цього очікували самі автори дослідження, однак цілком відповідав результатами інших робіт, які вивчали вплив забруднень повітря навколо енергостанцій на народжуваність.

В ході ще одного подібного дослідження за участю великої кількості людей було встановлено, що після закриття електростанцій, що працюють на вугіллі і мазуті, кількість дітонароджень на кожну тисячу жінок збільшується. Автори дослідження вважають, що отримані ними відомості допоможуть владі отримати додаткову мотивацію для поступової припинення подібного роду електростанцій і більш активного використання поновлюваних джерел енергії.

Відзначимо, що в Росії значна кількість електростанцій використовують або газ як паливо, або збагачений уран. Також Росія славиться своїми найпотужнішим гідроелектростанціями, які є найбільш екологічно чистими з усіх великих проектів подібного роду. На жаль, кількість сонячних або вітряних електростанцій в нашій країні поки що незначно, що пов’язано з особливостями клімату.

Комментарии закрыты.