30 Ноябрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Відносини з алкоголем обумовлені генетично

Генетичний варіант, що пригнічує бажання випити спиртне, пояснює, чому у деяких людей не буває проблем з алкоголем, пише New Indian Express. Відкриття даного варіанту може підштовхнути до створення нових засобів проти алкоголізму.

Отже, один генетичний варіант (в гені бета-Клото) знайшли в ході аналізу даних приблизно 105000 чоловік, які періодично випивали. Він зв’язувався саме з регулюванням споживання спиртного. Але був ще один варіант, менш поширений, який давав ослаблене бажання випивати.

Отже, ген бета-Клото відповідає за виробництво однойменного білка, який формує комплекс рецепторів в головному і спинному мозку разом з рецепторами гормону FGF21 (виробляється в печінці). Ген, мабуть, працює через ланцюг, що йде від печінки, переробляючої алкоголь, до мозку. Там бета-Клото і рецептори FGF21 утворюють клітинний механізм (комплекс рецепторів), який приєднується до печеночному гормону FGF21, щоб просигналізувати про реакцію на алкоголь. Залежно від варіанту гена бета-Клото, реакція різна.

Комментарии закрыты.