19 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Виміряна токсичність сучасних протипухлинних медпрепаратів

Наукові співробітники НіТУ «МИСиС» за сприяння вітчизняних і зарубіжних фахівців розробили методику по вимірюванню токсичності сучасних протипухлинних медпрепаратів, в створенні яких використовуються магнітні наночастинки. Керував дослідженням вчений Олександр Єрофєєв.

З недавніх пір різновид магнітних наночастинок на базі оксиду заліза, іменована SPION, широко застосовується в біомедицині, оскільки тільки вона дозволена для використання в медпрактике. З’ясувати рівень безпеки цих наночастинок для здоров’я людини і поставили собі за мету фахівці. Як стало відомо від фахівців, для цього вони розробили метод, що дозволяє з високою продуктивністю аналізувати біореакціі і прогнозувати токсичність речовини. За допомогою технології можна визначати кількість АФК в клітинах – активних форм кисню. Для цього був задіяний інноваційний наноелектрод.

Відмінною особливістю пристрою може вважатися його найвища чутливість, на відміну від інших аналогів. За допомогою розробленої технології вдалося виявити суттєві відмінності в концентраціях внутрішньоклітинних АФК до і після впливу SPION. Попередні методики не мали подібної результативністю.

Вчені відзначили, що розроблений ними зонд стійко вимірює вміст всередині клітин АФК, так як заснований на вуглецевих наноелектронних, поверхня яких покрита каталитически активної платиною. Завдяки цьому пристрою фахівці сподіваються швидше і точніше визначати токсичність сучасних протипухлинних медпрепаратів.

Комментарии закрыты.