5 Октябрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Винайдено супер-клей для загоєння ран

Вчені розробили унікальний супер-клей, який дозволить «зшити» між собою найніжніші і м’які тканини, наприклад, легкі або навіть артерії. Детальніше про дію лікарського засобу читайте в нашому матеріалі.

Розробкою займалися наукові фахівці з університету Сіднея, що розташовується в Сіднеї. Про результати проведених випробувань повідомляється на сторінках спеціалізованого видання.

«Потенціал застосування у цього клею величезний, починаючи з «заклеювання» ран на полі бою або після різних катастроф, і закінчуючи різними складними хірургічними операціями в клініках. Ми показали, що наша розробка може працювати в самих різних умовах і може вирішувати ті проблеми, які не можна ліквідувати за допомогою інших клеїв. Ми готові приступити до дослідів на людині і сподіваємося, що MeTro скоро почне рятувати життя людей», – розповів австралійський вчений Ентоні Вайсс.

Вважається, що хірурги стикаються з великими проблемами в операційних, так як зшивання рани хірургічними нитками вимагає багато часу. Під час процесу людина може втратити багато крові. А ось клей здатний створити справжні чудеса з раною. За словами вчених, це найнадійніший засіб для загоєння ран, особливо дуже тонких або ніжних.

В останні роки вчені вирішили, що ефективний буде синтетичний аналог клею черепашок, за допомогою якого вони прикріплюються до скель. Він безпечний для організму і може утримувати склеєні поверхні приблизно в 80-100 разів гірше, ніж хрящі і зв’язки прикріплюються до кісток. Але ось з додаванням речовини з організму людини може вийде міцніша суміш. У цьому допоможе тканину з волокон білка еластину, міцного і гнучкого речовини, який може сприяти розтягуватися і зберігати свою форму.

Комментарии закрыты.