23 Январь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Віруси з космосу можуть знищити все людство

Смертельно небезпечні віруси з космосу можуть бути більш поширені на нашій планеті, ніж це багатьом здається. Такими є результати дослідження американських вчених.

Чи може інопланетний вірус прибути до нас з космосу і повністю знищити людську расу? Подібне припущення здається сюжетом для фантастичного фільму, проте міжнародна група вчених зараз цілком серйозно вивчає можливість подібного роду інфікування. В авторитетному науковому журналі «Астробіологія» опубліковані результати дослідження, в якому йдеться про те, що поки НАСА продовжує фокусувати свої зусилля на пошуках позаземного життя на зразок інопланетних мікроорганізмів, космічні віруси не отримують належної уваги. Група вчених на чолі з біологом Кеннетом Стедманом з Університету Портленда закликає колег до розробки стратегії по захисту від цих вірусів. Необхідно встановити, чи можуть вони поширюватися серед людей, якщо потраплять на нашу планету з космосу.

Вчені підкреслюють, що з моменту виявлення перших вірусів пройшло більше століття, і сама вірусологія відраховує друге століття, тому прийшла відповідна пора зосередити свої зусилля за межами нашої планети. Вірусами є інфекційні агенти, які розмножуються всередині живих клітин інших організмів. Вони можуть інфікувати все що завгодно, від людини і тварин до рослин і мікроорганізмів на кшталт бактерій. Автори нинішнього дослідження вважають, що оскільки на нашій планеті існує більше вірусів, ніж будь-яких клітинних організмів, вони можуть бути і на інших планетах.

Подібного роду теоретичні обгрунтування навіть лягли в основу нової дисципліни в рамках астробіологія, яка отримала назву астровірусологія. Втім, у зв’язку з можливістю виявлення космічних вірусів вчені розвіюють цілий ряд побоювань. У самих вірусів погана репутація, але якщо вони будуть виявлені на інших планетах, то це не привід їх боятися, а просто доказ існування позаземного життя.

Комментарии закрыты.