24 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вівці виявилися небезпечними для здоров’я і життя людей

Контакт з вівцями впливає на виникнення і розвиток важкого захворювання – розсіяного склерозу, заявили вчені в публікації видання Multiple Sclerosis Journal.

Розсіяний склероз – це аутоімунне захворювання, яке вражає головний і спинний мозок, викликаючи специфічні порушення в координації тіла і нейропсихологічні зміни. Його справжня причина залишається загадкою для науки, але, згідно з висновками вчених, зробленим в новій роботі, на виникнення цієї недуги може впливати «спілкування» людини з вівцями.

«Часті контакти з вівцями можуть бути причиною передачі патогенної бактерії, чий токсин, мабуть, якось пов’язаний з розвитком розсіяного склерозу», – озвучили свою версію британські дослідники.

Наукові фахівці виявили, що половина пацієнтів з розсіяним склерозом, що проходили обстеження під їх наглядом, володіла антитілами до Епсілон – речовини, яка виробляється бактеріями Clostridium perfringens, що мешкають в кишечнику овець. За словами вчених, виявлені в організмі людей антитіла – свідоцтво того, що епсилон довго перебував в їх тілі, змусивши імунну систему почати виробляти компоненти – антидоти.

Вищеназвані бактерії, як переконалися автори роботи, живуть і в організмі людей, які не стикаються у своєму житті з тваринами, проте у людей, які часто контактують з вівцями, їх виявилося значно більше.

Як саме епсилон-токсин впливає на захворюваність на розсіяний склероз, вчені поки не можуть пояснити. Проте вони наполягають: зв’язок між овочами токсином і хворобою існує.

«Можливо, токсин сприяє знищенню мієлінової оболонки нервових клітин, внаслідок чого сигнальний зв’язок між спинним і головним мозком стихає, приводячи до появи симптомів розсіяного склерозу», – озвучили свою гіпотезу автори проекту.

Комментарии закрыты.