27 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Виявлено незвичайний спосіб знімати біль

Міжнародна група вчених з Франції і Ізраїлю підтвердила в ході експерименту то, що дотик коханої людини здатний вгамовувати біль. Раніше з боку науки вже звучала думка про те, що такі дотики можуть блокувати больовий сигнал, але дослідники повинні були перевірити ще раз його і зрозуміти, чому так відбувається.

У дослідженні, яке проводилося на базі Хайфського університету, взяли участь 22 пари у віці від 20 до 32 років. У жінок за допомогою нагрівального браслета викликали неприємні больові відчуття.

За даними дослідження, вчені переконалися в тому, що коли чоловік тримали руки своїх партнерок своїх руках, больові відчуття у жінок знижувалися. Крім того, в ці моменти у чоловіків і жінок в парах спостерігалася синхронізація нейронної активності в області мозку, яка контролює обробку сенсорної інформації.

Російський біолог, професор Сергій Савельєв зазначив в інтерв’ю «Московському комсомольцю», що цей ефект пов’язаний з добре відомим науці феноменом відволікання. У момент болю роздратування відволікає, як, наприклад, при акупунктурі. У разі дотику від болю відволікає приємне відчуття.

Раніше вчені розповідали, як навчитися швидко знімати стрес. Одним з кращих засобів для цього вони назвали тренує мозок заняття – вивчення будь-якої інформації, що цікавить. Цей метод, за словами фахівців, дозволяє вгамувати напруга за лічені хвилини.

Комментарии закрыты.