5 Июнь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Вони незламні. Мікроби навчилися їсти засоби для чищення

Наука зіткнулася з черговим фактом неймовірної живучості представників світу мікроскопічних організмів. Дослідження вчених з США показало, що бактерії можуть пристосуватися навіть до такої обробці миючими засобами, яка за ідеєю повинна робити середу стерильною.

Співробітники Каліфорнійського Університету з’ясували: швидко еволюціонує мікроби виробили механізм пристосування до стерильності, навчившись «є» дезинфікуючі речовини. Мікроби виживають після стерильною обробки за рахунок здатності переробляти чистячі засоби, – про це йдеться в доповіді наукових фахівців.

Зокрема, мікроби були виявлені вченими на космічних апаратах, які пройшли стерильну обробку. Фахівці перевіряли ефективність найпотужніших очищувачів – етилового, ізопропілового спирту, а також Kleenol 30, що застосовуються для обробки деталей космічних конструкцій.

«Перевірка показала, що навіть стерильна обробка не дозволяє знищити абсолютно всі мікроорганізми», – констатували автори роботи.

Дослідники змогли переконатися в тому, що феноменальна життєстійкість мікроорганізмів після процедури стерилізації виявилася пов’язана з їх здатністю переробляти чистячі засоби. Мікроорганізми знайшли стійкість до їх окислювальному впливу і навчилися виділяти з них вуглець, відзначили вчені.

Комментарии закрыты.