14 Январь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Вживання алкоголю сприяє закріпленню негативних спогадів

Співробітники Університету Джона Хопкінса з’ясували: алкоголь не допомагає позбутися від неприємних спогадів. Більш того, при вживанні алкоголю подібні спогади стають яскравішими. Справа в тому, що алкоголь зміцнює з’єднання між нейронами і мозковим центром страху, пише The Daily Mail.

Вчені провели дослідження на мишах. У гризунів виробляли страх. Тварини отримували удар електричним струмом, коли ті чули різні звуки. Потім мишей розділили на дві групи. Першій групі дали звичайну воду, а другий – напій з 20% вмістом етанолу. На наступний день дослідники спробували зруйнувати негативну асоціацію. Вони відтворювали ті ж звуки, але удар струмом миші не отримували.

Фахівці помітили: гризуни, яким давали алкоголь, частіше завмирали в порівнянні з тими, хто пив звичайну воду. Щоб зрозуміти, в чому причина, дослідники вивчили зразки тканини мозку мишей. Вчені виявили, що в синапсах (з’єднаннях між нейронами) у тварин, які отримували алкоголь, виявилося більше рецепторів. Тобто, з’єднання були міцніші, тому негативні спогади було складно усунути.

Комментарии закрыты.